Психологічна служба ДПТНЗ «Недригайлдівське  ВПУ» створена і діє згідно наказу Міністерства освіти і науки України № 509 від 22 травня 2018 року «Про затвердження Положення про психологічну службу системи освіти України», керується в своїй роботі Положенням про психологічну службу.

МЕТА діяльності психологічної служби – створення умов для всебічного та гармонійного розвитку учня, стимуляція до саморозвитку, самоорганізації та самореалізації в подальшому житті.

ЗАДАЧІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

•    сприяти створенню психологічного клімату і умов для повноцінного розвитку дитини в підлітковому віці;
•    вивчати особливості дитини та формування її особистості в контексті її життєвих умов, виховання та взаємодії з дорослими та однолітками;
•    допомагати учням в життєвому самовизначенні, виборі шляхів самореалізації та професійному розвитку.


НАПРЯМКИ РОБОТИ

1.    Попередження можливих психолого-педагогічних проблем.
2.    Психологічна профілактика негативних факторів в освітньому просторі навчального закладу.
3.    Психологічна просвіта всіх учасників освітнього процесу (педагогічного колективу, майстрів виробничого навчання, вихователя, батьків) щодо адаптації учнів в новому навчальному закладі, вікових особливостей учнів-підлітків, взаємовідносин в учнівських та молодіжних колективах, розвиток індивідуальних можливостей учнів, особливостей дітей пільгової категорії.
4.    Консультування учасників освітнього процесу за запитом.
5.    Проведення необхідної психологічної діагностики в групах та поглибленої психодіагностики індивідуально.
6.    Психологічний супровід учнів від І-го до IV-го курсу навчання включає в себе:
•    проведення необхідної психодіагностики, консультування за її результатами, фіксація результатів в індивідуальні картки психолого-педагогічного супроводу учнів.
•    психологічну профілактику агресивної поведінки та насильства в молодіжному середовищі, вживання та пропаганда наркотичних речовин, алкогольних напоїв та тютюнопалінням, безпечної поведінки, суспільної свідомості.
•    розвивальна робота – особистісний ріст, навички спілкування та ефективної комунікації, розвиток творчих, організаторських та лідерських здібностей, формування нормальної самооцінки та навиків самоконтролю.

Інформація про практичного психолога

На фото: Псарьова Алла Вікторівна – практичний психолог

1.    Прізвище, ім’я, по-батькові – Псарьова Алла Вікторівна 
2.    Базова освіта: Сумський державний педагогічний університет ім. А.С.Макаренка, 2009р.
3.    Загальний педагогічний стаж роботи - 10 років
4.    Стаж роботи на посаді практичного психолога – 10 років
5.    Стаж роботи на посаді практичного психолога в даному навчальному закладі - 10 років
6.    Кваліфікаційна категорія - спеціаліст ІІ категорії.

 

Психолог – душевний лікар провідник, в лабіринтах внутрішнього світу.

У житті бувають такі ситуації, коли нам здається, що ми у безвиході. Психолог дає «поштовх» у напрямі вирішення вашої проблеми. Він не порадник і не учитель, швидше провідник, якого «наймає» мандрівник, щоб подолати складну ділянку свого життєвого шляху.
    Навіщо мені професійний психолог? «У мене є хороший друг, якому я можу довіритися. Що ж такого може зробити психолог, чого не може друг»?, – приблизно так міркує чимало людей. Психолог може дати вам якісно новий досвід людських стосунків.
    Робота психолога з клієнтом – це не розвага, а глибокий обмінний процес, який відбувається в атмосфері безумовної довіри. Психолог – людина, яка захоплена своєю роботою, тому що прагне зрозуміти людей і допомогти.
    «Ніде не віднайти спокою тому, хто не знайшов його в собі самому»
                                Франсуа де Ларошфуко
    Кожен учень має можливість одержати психологічні поради та підтримку в будь-яких особистих проблемах, допомогу в налагодженні стосунків, поділитися своїми переживаннями, радістю тощо. І таким мудрим порадником, уважним співрозмовником, щирим другом є психолог.
    Робота психолога полягає в наданні допомоги студенту під час адаптації в новому колективі, у створенні сприятливого психологічного клімату, допомозі в конфліктних та стресових ситуаціях.


Психолог  не дає 
конкретних  
порад,   не  оцінює  «правильно –
неправильно», «добре –      
 погано».  
Психолог використовує  
 свої  
знання, навички, 
практичний  
досвід,  щоб допомогти  Вам 
побачити  та  усвідомити 
причини
своїх проблем та  шляхи  їх  
вирішення.

    На даний момент основними напрямками діяльності психологічної служби є індивідуальне консультування учнів і педагогічних працівників та проведення різноманітних занять, тренінгів, акцій тощо.
    Отже:
якщо у вас виникли невідкладні проблеми які ви не можете вирішити без сторонньої допомоги;
якщо, стурбовані ви своїми особистими стосунками з найріднішою людиною, чи відчуваєте творчий спад і потребуєте перегляду свого розпорядку з точки зору раціонального розподілу часу, чи просто необхідно виговоритися – все це може стати предметом індивідуальної бесіди з психологом, соціальним педагогом чи однією з тем тренінгового курсу.
якщо ви хочете розібратися у своїх психологічних проблемах, покращити свій настрій, визначитися нарешті у прийнятті важливого для Вас рішення;
якщо у вас назріває конфліктна ситуація з батьками, важко знайти спільну мову з друзями чи порозумітися з викладачами;
якщо, ви зіткнулися з труднощами у навчанні: не можете адаптуватися у новому колективі, побоюєтеся виступати перед великою аудиторією, невпевнені у своєму виборі тощо.

ЛАСКАВО ПРОСИМО ДО ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ УЧИЛИЩА!

Ми працюємо для Вас щодня (крім вихідних) з 7:45 до 16:15  і наш кабінет знаходиться на ІІ поверсі у навчальному корпусі.

___________________________________________________________________________________

ВСЕУКРАЇНСЬКА АКЦІЯ “16 ДНІВ ПРОТИ НАСИЛЬСТВА” 

     Щорічно в Україні з 25 листопада по 10 грудня проводиться Всеукраїнська акція «16 днів проти насильства», яка з 1991 року підтримується міжнародною спільнотою.  Дана акція стартує 25 листопада в Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок.

    Основними завданнями акції є:

– привернення уваги громадськості до актуальних для українського суспільства проблем подолання насильства в сім’ї, протидії торгівлі людьми та жорстокого поводження з дітьми, гендерного насильства та забезпечення рівних прав жінок і чоловіків;

– формування свідомості усіх верств населення щодо нетерпимого ставлення до насильства.

      Ця акція була започаткована Першим всесвітнім інститутом жіночого лідерства у 1991 році. Власне тоді і визначився зв’язок між насильством стосовно жінок та правами людей. Дати початку та завершення Кампанії створюють символічний ланцюжок, поєднуючи заходи проти насильства стосовно жінок та дії щодо захисту прав людини, підкреслюючи, що будь-які прояви насильства над людиною, незалежно від її статі, є порушенням її прав.

 

     Шістнадцяти денний період кампанії охоплює наступні важливі для демократичної спільноти дати:

 

25 листопада – Міжнародний день боротьби з насильством щодо жінок. Офіційно цей день був оголошений Генеральною Асамблеєю ООН у 1999 році, що присвячений сестрам Мірабаль, які були жорстоко вбиті під час диктатури Трухильо у Домініканській Республіці у 1960 році:

1 грудня – Всесвітній день боротьби зі СНІДом;

2 грудня – Міжнародний день боротьби з рабством;

3 грудня – Міжнародний день інвалідів;

5 грудня – Міжнародний день волонтера ;

6 грудня – Вшанування пам’яті студенток, коли 14 жінок – студенток були розстріляні злочинцем лише через те, що «вони були феміністками»;

9 грудня – Міжнародний день боротьби з корупцією;

10 грудня – Міжнародний день прав людини, коли уряди країн-членів ООН 10 грудня 1948 року визнали права людини «на життя, свободу та недоторканість особи для всіх без винятків», підписавши Загальну декларацію прав людини.

       Символами акції “16 днів без насильства” є стрічки трьох кольорів – синього, білого та червоного.