Головна » Архив новостей

З метою залучення учнів до заходів, спрямованих на вшанування пам’яті та популяризації творчої, письменницької та художньої спадщини Т.Г. Шевченка  в навчальному закладі 6 лютого 2014 року проведено конкурс читців «Живи, Кобзаре, в пам’яті людській»

      В конкурсі взяли участь учні 1-Ш курсів.

     З привітальним словом до гостей, вчителів та учнів звернулися методист навчального закладу Іванова Н.І., заступник директора з НВР Мірошніченко В.М.

       З яким натхненням, з якою непідробною щирістю та радістю читали учні  твори Великого Кобзаря. Серед прочитаних творів – уривки з поеми «Катерина», «Причинна», «Наймичка», поезії «Сестрі», «Тече вода з під явора» та твори Ніни Гуменюк і Олекси Ющенка «сім строф – на Шевченків ювілей», «На відкриття пам’ятника в Недригайлові» та інш.

     Журі визначило переможців конкурсу. Ними стали:

1 місце – Оксана Москаленко;

2 місце – Гурська Тетяна та Павленко Ліза

3 місце – Щербак Олег, Подоляка Владислав та Жовтоніжко Анжеліка

            Вітаймо переможців і пам’ятаймо, що кожна нація, якій пощастило відкрити і висловити свою творчу ідентичність, своє глибинне самопізнання, базу національної культури, осягнула це могутнім словом свого національного пророка. Серед тих щасливих, вибраних народів, є і ми – українці. І ось чому. Поляки дістали Міцкевича, німці – Гете, англійці  мають Шекспіра, італійці – Данте, українці – Тараса Шевченка.


Прикріплення: Картинка 1
Переглядів: 167 | Додав: Admin | Дата: 07.02.2014

Адміністрація ДПТНЗ «Недригайлівське вище професійне училище» щиро вітає педагогічний, учнівський колективи та ветеранів педагогічної праці навчального закладу з Новим 2014 роком  та світлим Святом Різдва Христового! 
      Рік, що минув, приніс кожному з нас чимало приємних миттєвостей і незабутніх вражень. Нехай же у Рік синього Коня їх буде набагато більше.
      Від душі бажаємо, щоб наступний рік приніс із собою у подарунок Вам і Вашим сім'ям тепло, спокій і любов. Щоб у Ваших душах ніколи не згасав вогонь надії, любові і добра! Нехай завжди з Вами буде Господь, а дорогу у майбуття нехай Вам осяває яскрава Різдвяна Зірка! 


Переглядів: 163 | Додав: Admin | Дата: 09.01.2014 | Коментарі (0)

  З Новим 2014 роком!!!

Дай Боже Вам любоі і тепла
Добра в сім’ї і затишку в оселі
Щоб щастя світла музика текла
В різдвяні свята, щедрі і веселі!
Хай здійснює бажання рік Новий,
Хай край наш рясно процвітає,
З чудовим святом, радості і мрій
Ми щиро і сердечно Вас вітаем! 


Переглядів: 171 | Додав: Admin | Дата: 26.12.2013 | Коментарі (0)


З метою подарувати дітям радість і багато позитивних емоцій у процесі святкування загальнонародного свята Нового року в навчальному закладі проведено Новорічне свято. Веселих новорічних пісень  подарували глядачам учасники художньої самодіяльності Марина Гладкова, Юрій Галій, Віталій Захарченко, Віктор Бабенко, Сніжана Лебеденко, Віта Хомавйко, Інна Тевікова, Ліза Павленко та вокальний ансамбль училища, який відкрив концертну програму піснчми «Україна колядує» та «Під Новий рік». А ще додали святкового настрою Дід Мороз зі Снігуронькою та казкові герої, що завітали на свято. Їх роль виконували учні Артем Миколаєнко, Володимир Мартинко, Владислав Подоляка, Владислав Охтеменко, Анатолій Хоменко та дорослі – працівники училища.Цього ж дня учні вразливих категорій отримали новорічні подарунки. В рамках свята організовано виставку новорічних копозицій.Тож, однозначно свято вдалося і хочеться вірити, що в наступному році всі заповітні мрії та бажання здійсняться


Переглядів: 296 | Додав: Admin | Дата: 26.12.2013 | Коментарі (0)

  • Дев'ятнадцятого грудня - день святого Миколая. Св. Миколай також відомий під іменами: Міколай, Міклаш, Йолупукі, Сейнт Ніколаус, Сантаклос, Фадер Крісмас, Пер Ноель, Сінтер Клаас.
Це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. Ця різочка є своєрідним попередженням дитині, що час задуматися над своєю поведінкою і виправитися.
А в ніч на 19 грудня до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки.
В сучасні часи з’явилась добра традиція – саме у день святого Миколая опікуватись сиротами та знедоленими дітьми, даруючи їм подарунки. 
Народні традиції на Миколая
Колись господарі у цей день варили пиво, скликали гостей, гуляли, веселилися. А по обіді запрягали найкращі коні в "козирки" і з піснями та веселими вигуками їздили навколо села - "бо треба ж знати, чи слизький сніг цього року випав!"
На Харківщині існував звичай святкувати триденні Миколині святки, на які варили кутю і узвар, щоб у наступному році забезпечити врожай на жито й плоди.
На Поділлі хто першим прийде зранку до хати, той буде першим "полазником". "Полазами" вважаються чотири дні в році: Введення, Миколая, Анни і Різдво або Новий рік - четвертий і останній "полаз". В ці дні також першим перейти подвір'я має господар, не хто інший. Кожен господар встає в цей день раніше, ніж звичайно, і йде дати худобі їсти. Прийшовши до хліва, поздоровляє німину словами: "Дай, Боже, добрий день, щобись худібонька здорова була та й я з тобою ще й зі своєю жоною!"
На Київщині хазяїн, прийшовши цього дня із церкви, брав миску зі свяченою водою, паляницю з грудочкою солі, квача з різного зілля, ішов кропити господу, худобу та збіжжя, примовляючи: «Святий Миколай, помилуй та сохрани нас від усякого лиха!».
Св. Миколай опікується воїнами, водіями і мандрівниками, допомагає бідним у скруті, вважається покровителем дітей та студентів, моряків, торговців та лучників.
В народних переказах святий Миколай боронить людей перед стихійним лихом, а найбільше на воді. Всі одеські рибалки в своїх куренях мали образ святого Миколая. Вихоячи в море на промисел, рибалки завжди брали з собою образ святого чудотворця. 

Народні прикмети: 

Який день на Миколу зимового, такий і на Миколу літнього.

У кожному році два Миколи: до першого Миколи не буває холодно ніколи, а до другого Миколи не буває тепла ніколи.

Як впаде великий іній - на гарний врожай хліба.

Як на Миколу піде дощ, то врожай на озимину.

Морозяний день - на уроду хліба й городини.

З цього дня підходять другі морози - Миколині: "На Студеного Миколу снігу навалить гору".

Якщо в день Миколая замітає слід, дорозі не стояти від Миколи до Різдва (7 січня).

"Скільки дає день Миколая снігу, стільки буде трави на Миколу теплого"


    Цього дня Святий Миколай завітав і до нашого навчального закладу. Діти вразливих категорій отримали від Миколая солодкі подарунки.

Переглядів: 207 | Додав: Admin | Дата: 19.12.2013 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 99 100 101 102 103 ... 117 118 »