Головна » Архив новостей

Коли Україна стала відкритою для іноземних партнерів, наші фермери стали використовувати нову сучасну техніку. Зросли вимоги до трактористів, зросла й потреба в них. На трудову арену вийшли трактористи нового покоління.
Наш навчальний заклад має славні традиції у підготовці трактористів. Їх навчанням займаються досвідчені спеціалісти.
Училище має тракторний парк, кабінет «Трактори», лабораторію сільськогосподарських машин та лабораторію тракторів, де учні мають змогу детально вивчити всі робочі вузли, агрегати, елементи тракторів та інших сільськогосподарських машин.
Основне навантаження викладення теоретичного матеріалу лягло на плечі викладача Авраменка Віктора Миколайовича, який ось уже понад 20 років займається теоретичною підготовкою майбутніх трактористів.
Велика увага приділяється практичному водінню тракторів. Учні, які навчаються за цією професією, постійно приймають участь та допомагають під час посівної кампанії та жнив, переймають досвід наставників. А вчитися є в кого. В навчальному закладі ще працюють, хоча вже й не займаються педагогічною діяльністю, майстри-трактористи з величезним досвідом – Олійник М. Б., Нанка С. В. та інші, які діляться своїми знаннями, вміннями й навичками з новою трудовою зміною – молодими майстрами виробничого навчання Заїкою Сергієм Петровичем та Шелудченком Юрієм Миколайовичем. А це дійсно гідна зміна, адже у квітні цього року вихованець Заїки С. П.  Косенко Віталій посів ІІІ місце на обласному конкурсі професійної майстерності за професією «Тракторист-машиніст сільськогосподарського виробництва».
В програму підготовки включене вивчення нової і новітньої техніки, що дає змогу наблизити рівень підготовки кваліфікованих робітників до вимог сучасних технологій. І хоч училище поки що не має змоги придбати нову сільськогосподарську техніку, у вивченні цієї безумовно корисної дисципліни нам допомагають наші соціальні партнери – фермерські господарства та сільськогосподарські підприємства. Найтісніші зв’язки ми маємо з ТОВ «Агробізнес ТСК» та ТОВ АФ «Хоружівка», які мають найсучаснішу техніку на території нашого району. Працівники цього підприємства охоче діляться своїм досвідом та демонструють учням можливості тракторів та сільськогосподарських машин нового покоління та надають змогу проходити виробничу практику.
Училище підготувало когорту трактористів, які трудяться в господарствах району не один рік, і ми чуємо про них схвальні відгуки. Кожен юнак, який має повну загальну середню освіту, може опанувати професію тракториста-машиніста сільськогосподарського виробництва і долучитися до цієї когорти майстрів. Для цього йому варто вступити до нашого училища за цією професією. Тракторист – це професія почесна.  

 

Переглядів: 175 | Додав: Admin | Дата: 20.06.2014 | Коментарі (0)

Торгівля зараз розвивається надзвичайно стрімко. Зі збільшенням асортименту продовольчих товарів зростає кількість торгових точок, що, в свою чергу, збільшує попит на кваліфікованих робітників за професією «продавець».
Державний професійно-технічний навчальний заклад «Недригайлівське вище професійне училище» здійснює підготовку продавців продовольчих товарів уже понад 30 років. За цей час склалися свої традиції, досягнення, позитивний досвід. Проте навчальний заклад не стоїть на місці в цьому плані, шукає нові шляхи становлення і розвитку.
Цього року в училищі оснащений новий кабінет теоретичної підготовки, де учні пізнають тонкощі товарознавства та інших професійних предметів. Викладач Таранченко Надія Вікторівна знайомить учнів з широким асортиментом продовольчих товарів, які є на наших прилавках, їх характерними рисами та особливостями, навчає учнівську молодь основам бухгалтерського обліку, засадам організації і технології торговельних процесів, азам техніки і механізації торговельних розрахунків. 
Лабораторія товарознавства продовольчих товарів визнана однією з кращих в області. Лабораторія постійно поповнюється обладнанням, натуральними зразками, касовими апаратами, творчими роботами учнів. В лабораторії учні вчаться бути уважними, привітними, якісно обслуговувати покупців, адже якісне обслуговування – запорука успіху. Завжди хочеться зайти до магазину, де тобі посміхнуться, поцікавляться, що тобі потрібно, подякують за покупку. Цієї непростої, але такої необхідної науки учнів навчає майстер виробничого навчання Довгаленко Ольга Олексіївна.
Все це в поєднанні з досвідом викладачів та майстрів виробничого навчання дає чудовий результат. Десятки наших випускників працюють в магазинах району, селища, області та за її межами. Щороку наші учні стають переможцями та призерами обласних олімпіад зі спеціальних предметів за професією «продавець продовольчих товарів» І цього року учениця ІІІ курсу Гладкова Марина здобула І місце.
У 2012 р. на базі нашого училища був проведений ІІ етап Всеукраїнського конкурсу фахової майстерності з професії «продавець продовольчих товарів», де наша учениця посіла ІІ місце. Також був відмічений високий ступінь організації  цього заходу, що свідчить про належний рівень забезпечення професії та підготовки кваліфікованих робітників.
Наше училище запрошує юнаків та дівчат на навчання до ДПТНЗ «Недригайлівське  ВПУ», де вони зможуть опанувати цю професію разом з професією кухаря. Ми впевнені, що ця професія знадобиться нашій молоді у житті, а навчання в стінах училища зробить своїх учнів відповідальними, вмілими, впевненими в собі і допоможе досягти успіху у будь-якій сфері.

 

Переглядів: 360 | Додав: Admin | Дата: 20.06.2014 | Коментарі (0)


Професія електрогазозварника на сучасному ринку праці надзвичайно затребувана. Представники цієї професії потрібні і в сільському господарстві, і в промисловості, і в будівництві. Нові технології вимагають нових, знань, умінь і навичок, уміння орієнтуватися в нестандартній виробничій ситуації.
Ці вміння і дають своїм учням досвідчені викладачі і майстри виробничого навчання з професії «електрогазозварник».
Щоб учні могли опанувати цю нелегку, але корисну і потрібну професію в училищі створено лабораторію електрогазозварювання та лабораторію газозварювання, які обладнані робочими місцями та зварювальними апаратами і необхідними обладнанням. Практичні вміння в учнівської молоді  формують майстри виробничого навчання Клименко Володимир Миколайович та Псарьов Віктор Миколайович.
Кабінет теоретичної підготовки дає змогу учням оволодіти повним спектром знань за відповідним кваліфікаційними розрядом. Він оснащений макетами, моделями, стендами, плакатами та необхідним роздатковим матеріалом. Виклад теоретичних даних здійснює викладач Міненко Віктор Миколайович, який не втомлюється шукати новий навчальний матеріал та створювати  завдання для контролю знань. Як уже згадувалося раніше, учні Міненка В. М. постійно стають переможцями та призерами обласних олімпіад зі спец предметів. Не став винятком і цей навчальний рік. Учень училища Васильківський Ярослав посів І місце в олімпіаді зі спецпредметів за цією професією. 
Матеріальне забезпечення професії постійно поповнюється, адже, щоб підготувати кваліфікованого робітника, треба йти в ногу з часом. 
Крім того, в училищі є можливість підвищити кваліфікацію за професією «електрогазозварник» як для учнів, так і для працюючих робітників до 5 кваліфікаційного розряду. Це ще одне свідчення того, що в навчальному закладі працюють професіонали і ще один аргумент, щоб стати учнем чи слухачем ДПТНЗ «Недригайлівське ВПУ». Тож запрошуємо вас на навчання.
                                    Людмила Гоженко,
                                    працівник училища 

 

Переглядів: 272 | Додав: Admin | Дата: 20.06.2014 | Коментарі (0)

Професія «водій» прийшла до нас із минулого століття, проте з розвитком автомобільного транспорту швидко заполонила ринок праці.
Сьогодні водії є на кожному підприємстві, у всіх сферах діяльності. Щодня ми бачимо сотні машин на вулицях сіл і міст. І кожною з них керує водій. Тому ця професія не втрачатиме актуальності ще не одне століття.
Наше училище готує і автолюбителів, і професійних водіїв. До послуг учнів є вантажні та легковий автомобілі, майданчик для вправ з початкового водіння автомобіля, гараж, кабінети правил дорожнього руху і будови та експлуатації автомобіля. Важливе місце у навчанні учнів займає і лабораторія технічного обслуговування автомобілів, яка постійно оновлюється протягом останніх років.
Викладач теоретичної підготовки Авраменко Віктор Миколайович дає учням теоретичні знання  з будови та експлуатації автомобіля, а  Джігінас Анатолій Григорович відповідає за такий важливий об’єкт знань як Правила дорожнього руху, без яких просто неможливо уявити роботу водія. Училище підключене за допомогою мережі Інтернет до державних систем підготовки водіїв, зокрема з вивчення Правил дорожнього руху. Анатолій Григорович має багато позитивних напрацювань, які підвищують і його рівень як викладача, і знання учнів. 
В дорозі водій повинен вміти все, адже гараж чи СТО можуть бути далеко, а машина може зламатися щомиті. Тонкощам професії учнів навчають інструктори з практичного водіння Несвєтов Микола Григорович, Подоляка Віталій Павлович і Богославський Михайло Іванович, а також Щербань Юрій Олексійович, який є інструктором практичного водіння легкового автомобіля. Ці люди вчать своїх вихованців водити автомобіль в різних умовах і дорожніх ситуаціях, робити поточний ремонт, обслуговувати автомобіль у різні пори року. У інструкторів практичного водіння автомобіля чи не найважча робота серед усіх педагогічних працівників, адже вони в постійному напруженні. Дорога не прощає помилок, тому треба не тільки навчити учня, а й самому миттєво орієнтуватися в дорожній обстановці,  допомогти учневі перебороти страх. Відповідальність інструктора дуже висока.
Наші випускники працюють водіями в багатьох господарствах району та області, а також і самі є власниками транспортних засобів. Додатковим стимулом для вступу до нашого навчального закладу є й той факт, що учень отримує не одну професію, а одразу кілька. Наприклад, випускники 9 класу крім професії водія можуть отримати професію електромонтера з ремонту та обслуговування електроустаткування або професії слюсаря з ремонту автомобілів та електрогазозварника. А випускники середньої школи мають змогу паралельно з професією водія стати трактористом. 
Ми впевнені, що молодь, яка обрала наше училище для свого професійно становлення не пошкодує про свій вибір і стане гідною зміною нинішньому поколінню.

Переглядів: 243 | Додав: Admin | Дата: 20.06.2014 | Коментарі (0)

В народі кажуть, що при народженні кожну людину Бог обдаровує якимось талантом для того щоб ми могли виконати завдання, яке Творець ставить перед нами, посилаючи нас в цей світ. А головне завдання кожної людини  вчасно розкрити цей талант, розвивати його  та спрямувати на розвиток людства. Одна людина має талант до малювання,  інша до техніки, хтось до танців та співу. А є люди у яких поєднується кілька талантів одночасно. Саме таким багатогранним талантом до сценічного мистецтва володіє учениця нашого училища Павленко Ліза.
   Уже на початку свого навчання в училищі під час підготовки святкових концертів Ліза проявила себе і як співачка, і як актриса, придумувала та розучувала з іншими учасниками танці, сама придумала сценарій старої казки на новий лад, яку учасники команди успішно розіграли у конкурсі «Молоді, веселі, винахідливі».
     Та найяскравіше Ліза засвітилася у вокальному мистецтві. Ще змалку вона мала хороший музичний слух та голос, це і підмітила в неї ще в дитячому садочку керівник вокального гуртка Районного Будинку школяра  Павленко  Люба Адамівна. Маючи рідкісний талант – знаходити стежину до дитячих сердець, гуртувати дітей навколо себе та бачити в кожній дитині талановиту людину,  Люба Адамівна  уміло повела Лізу у світ вокального мистецтва.  
      Зараз Ліза закінчує перший курс нашого училища. Вона уже освоїла професію плодоовочівника. І, мабуть, це теж талант, маючи неабиякі здібності до сцени, не цуратися простої роботи на землі:  висаджувати рослини, доглядати за ними, працювати на городі,  допомагати мамі на кухні. Кожен, хто дізнавався куди пішла Ліза навчатися після школи,  дивувався –чому в училище? На це питання Ліза по-дорослому відповідає, що  здобути вищу освіту вона ще встигне, а в житті може трапитися все і тому   диплом продавця та  професія кухаря  їй  знадобиться в житті. 
 Коли перед адміністрацією училища постало питання кого направити на щорічний обласний конкурс «Учень року», який проводився  в м.Конотоп,  вибір упав саме на Лізу.  Ліза гідно захищала честь нашого училища. Їй була присвоєна номінація «Творча обдарованість»
       Навчаючись в училищі, Ліза не зраджує і своєму великому захопленню співати на сцені. В системі профтехосвіти також проводяться конкурси художньої самодіяльності. В цьому році проводився обласний  конкурс «Таланти профтехосвіти», на якому Ліза посіла перше місце у номінаціі  «вокал –солісти».
Після цього конкурсу була відібрана для поїздки на всеукраїнський  конкурс виконавців естрадної пісні «Травневий зорепад», який відбувся з 15 по 17 травня у м.Сквира  Київської області.  Конкурсна програма включала три тури: сучасний хіт, музика кіно та фінал.
        Серед 28 учасників з різних куточків України висококваліфікованим журі фінального туру переможницею було визнано саме Лізу Павленко. Її нагороджено дипломом першого ступеня та цінним подарунком і запрошено  до вступу у вищі навчальні заклади мистецтв столиці України.
        Під час анкетування на конкурсі на запитання: твоє життєве кредо, Ліза відповіла – хто шукає, той знайде. Я впевнена, що Ліза знайде свою вірну,єдину стежину в житті. Тим більше при такій підтримці, як її мама, Алла Миколаївна, яка є для неї   другом,   наставником порадником і опорою в житті. Вона завжди допомагає Лізі у підготовці виступів, вишукує оригінальний сценічний одяг, підтримує і молиться за долю своєї дитини. Тож хай її молитва буде почутою.
        Весь колектив нашого училища радіє разом з Лізою за її перемогу, вітає її та бажає  подальших успіхів у житті.

                                                                               Антоніна Осіння, 
                                                                               керівник гуртка Недригайлівського ВПУ

Переглядів: 362 | Додав: Admin | Дата: 21.05.2014 | Коментарі (0)

« 1 2 ... 95 96 97 98 99 ... 117 118 »