Головна » 2016 » Квітень » 26 » До 30-тої річниці чорнобильської трагедії
13:00
До 30-тої річниці чорнобильської трагедії

Чорнобиль не має минулого часу

 

Чорнобиля гіркий полин

На серце ліг незримо й тяжко,

І плине над землею дзвін

Із тихим стогоном, протяжно.

Чорною плямою стала на нашій блакитній планеті чорнобильська катастрофа, 30 років пройшло з тих пір. Горем і болем увійшов в наше життя Чорнобиль, що розділив долю людей на «до» і «після». Спогади вільно або мимоволі переносять до подій 30-ти річної давнини. Чорнобиль… Тепер це слово знає увесь світ. Чорнобиль – це мука і трагедія, це подвиг і безсилля, це пам'ять, це наш нестерпний біль.

В актовій залі ДПТНЗ «Недригайлівське ВПУ» була проведена літературна година: «Чорнобиль не має минулого часу». Учениці групи №25 Бойко Анна та Махова Аліна розповіли про трагедію, яка сталася 30 років тому.

Лунає дзвін. Тривогою та болем наповнені наші серця. Болем за нашу землю, яку зрошують смертоносні кислотні дощі, за отруєні хімічними відходами ріки. Тривогою – за майбутнє життя. Стогне дзвін. Та найгіркішими нотами звучать у ньому голоси Чорнобиля, катастрофи, яка ніколи не зітреться з людської історії, не згасне у віках.

На заході був присутній учасник ліквідації аварії на Чорнобильській атомній станції Ломонос Віктор Петрович. Він розповів учням про трагедію, яка сталася 30 років тому. Ліквідовувати наслідки аварії з’їхалися з різних куточків тодішнього Радянського союзу. Люди різних професій приїхали на допомогу.

Вірш «Можливо я колись прощу» прочитала учениця 25 групи Вікторія Кузніцова. Також присутні переглянули фільм «За секунди до катастрофи» та фрагменти,які відображають евакуацію з чорнобильської зони, і вшанували хвилиною мовчання всіх загиблих.

26 квітня – День пам’яті, День скорботи і роздумів. Схилімо свої голови перед усіма, кого сьогодні вже немає з нами, перед тими, хто ціною власного життя оплатив шанс на життя мільйонів.  Мимоволі хочеться гукнути: Люди! Схаменімося! Дзвони Чорнобиля б’ють на спалах! І, як писав Хемінгуей, не питайте , по кому дзвін. По кожному з них.

О, Боже Великий, наш Боже!

Дай певність на радість, умнож наші сили,

Аби підняли ми обпалені крила.

Щоб швидше минувся час лиха й випроби,

Щоб змився дощами пекельний Чорнобиль…

Урятований світ – найкращий пам’ятник тим, хто загинув у чорнобильському пеклі. Пам’ятаймо про них і робімо усе, щоб ніколи не падала на землю зірка Полин…

Переглядів: 98 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]