Головна » 2017 » Лютий » 21 » До Дня Рідної мови
14:33
До Дня Рідної мови

У ріднім слові - цілий світ

21 лютого 1952 року у Бангладеш пакистанська влада жорстоко придушила демонстрацію людей, які виражали свій протест проти урядової заборони на використання в країні своєї рідної мови. Відтоді кожного року Бангладеш відзначає день полеглих за рідну мову. За пропозицією цієї країни ЮНЕСКО проголосило 21 лютого Міжнародним днем рідної мови. А починаючи з 2000 року, цей день відзначаємо і ми, українці. Адже, мова — це історія народу, його світогляд, інтелектуальний та духовний результат еволюції кожного етносу.

Саме з метою розкриття краси, величі і багатства рідної української мови в бібліотеці ППТНЗ «Недригайлівське ВПУ» відбулася година спілкування для учнів15 та 25 групи, присвячена Міжнародному дню рідної мови. У виконанні учнів Науман Євгенії, Ничик Ірини у віршах про мову прозвучала любов до Батьківщини, до рідного народу. А ведучі заходу Кузнєцова Віка та Юрченко Карина цитували вислови відомих сучасників, діячів культури та науки про значення мови у житті людини, нації, соціуму.

Бібліотекар навчального закладу Н.Ф.Бузова наголосила, що кожен народ гордий з того, що має свою державу, свою мову, свою волю. Без мови ми - ніхто, а маючи свою мову - ми нація, горда і незалежна.
Дорогі читачі! Українською мовою розмовляли наші діди та прадіди, а матері та бабусі співали колискові! Народ наш сміявся і плакав рідною мовою. Шануйте і любіть рідну мову, піклуйтеся про неї, захищайте, розкривайте для себе її велич й могутню силу. Збережіть її в усій чудовій красі для себе й наступних поколінь!

 

Переглядів: 46 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]