Головна » 2018 » Декабрь » 14 » Тиждень права в училищі
10:11
Тиждень права в училищі

 Щороку в грудні у всіх навчальних закладах проводиться Всеукраїнський тиждень права. Але цього року ця дата особлива, адже 70 років тому, 10 грудня 1948 року Генеральною Асамблеєю Організації Об’єднаних Націй  було прийнято історичний документ – Загальну декларацію прав людини. В цьому документі на світовому рівні було закріплено невід’ємні права кожної людини незалежно від її походження, кольору шкіри, релігії, мови. Бентежать учнів та працівників училища і проблеми сьогодення, адже так багато подій вже відбулося, відбувається  і відбудеться найближчим часом. Тому цей тематичний тиждень був змістовним, актуальним і насиченим.
 До навчального закладу завітали гості – інспектор ювенальної превенції Недригайлівського відділення поліції Кириленко А. А. та старший інспектор сектору кадрового забезпечення Роменського відділення поліції Мартиненко О. М. За їх участі відбулася загальноучилищна виховна година. Працівники правоохоронних органів розповіли учням про їх права, наголосили на обов’язках та закликали бути гідними громадянами своєї країни.
 Наступний день став цікавим і насиченим для учнів ІІІ курсу, які взяли участь у диспуті «Хто ми – громадянське суспільство чи країна нитиків?». На цьому заході активно обговорювалися проблеми сьогодення на яскравих прикладах сучасності, порівнювався рівень життя в різних країнах, лунали пропозиції від молоді щодо покращення життя у своєму регіоні. Зустріч була яскрава, сповнена ентузіазму і співробітництва, активного залучення учнівської молоді, адже саме вони є творцями нової України. 
 В середу всі учні були запрошені на загальноучилищний захід «Права людини: історія і сьогодення». Присутні мали можливість ознайомитися з історією прав людини, існуючими проблемами в дотриманні цих фундаментальних прав, кроками для становлення себе як свідомого громадянина. Також зі сцени прозвучали біографії найвідоміших борців за права людини, а учні та працівники взяли участь в опитуванні щодо своїх прав і обов’язків. Звичайно ж, не залишилася осторонь і тема обов’язків. На дотриманні своїх конституційних обов’язків було зроблено акцент під час проведення цього пізнавального заходу.
 Четвер ознаменувався проведенням тренінгу «Медіапростір і медіаграмотність». Ця тема зараз надзвичайно актуально, адже медіа простір оточує нас щомиті і далеко не зажди інформація, що ллється потоками, відповідає етичним і журналістським стандартам. В наше життя ввійшли поняття «піар», «фейк», «пропаганда», «реклама», «соціальна реклама», буквально увірвалися до нього соцмережі. Не загубитися у цьому інформаційному морі, відрізняти факти від суджень і упереджень  навчалися учні 15 групи.
 Протягом тижня всі бажаючі могли ознайомитися з правилами інформаційної гігієни в умовах воєнного стану. Ця нова для України ситуація викликала багато упереджень, пересудів, страхів, тому поширення в широких колах цих правил має важливе значення для збереження спокою і стабільності в регіоні.
 Тиждень права в ДПТНЗ «Недригайлівське ВПУ» пройшов змістовно, актуально,  сучасно. Країна змінюється, і ми повинні змінюватися разом з нею. Такі тижні покликані сформувати в кожного з нас городянські почуття, віру в себе і свою країну. І вони це роблять.
 Людмила Гоженко, викладач суспільних дисциплін

 

Переглядів: 14 | Додав: Admin | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]